4 tipy, aby si vaše podprsenka zachovala SVŮJ TVAR

Materiál u všech podprsenek časem povolí, to je bohužel realita, kterou musíme přijmout. Ačkoliv bychom chtěly nosit naši oblíbenou favoritku celý život, fakt je takový, že podprsenka vydrží pouze 6-12 měsíců. Můžeme však zabránit rychlému opotřebení a roztažení. Je tu spousta možností, jak naší podprsence prodloužit životnost. Například, když si koupíte nové boty – použijete impregnační sprej. Tak stejně existují vychytávky, jak udržet původní tvar i funkčnost vaší oblíbené podprsenky. Jinak řečeno, i když se podprsenky roztahují užíváním, můžete zpomalit tento proces 🙂

Tady jsou 4 tipy jak na to…

how-to-hand-wash-bras

STŘÍDEJTE SVÉ PODPRSENKY
Jedna z nejlepších věcí, jak nezničit rychle vaši oblíbenou podprsenku je, že ji budete střídat s dalšími podprsenkami. Pokud nosíte stejnou podprsenku dva až tři dny (nebo i více), nedovolujete elastickému materiálu si odpočinout a dát se zase „dohromady“. Takto se spodní prádlo roztáhne rychleji a budete muset nahradit váš oblíbený kousek dříve.
To samozřejmě vyžaduje, abyste měla ve své kolekci více podprsenek. Kolik jich potřebujete bude záležet na tom, jak často ji perete. Například, pokud je perete jednou týdně, pak budete určitě potřebovat ne jednu podprsenku. Ujistěte se, že máte ve svém šatníku nejméně 5 podprsenek, které můžete střídat.

 

SPODNÍ PRÁDLO PERTE RUČNĚ
Velký rozdíl pocítíte, pokud budete prát spodní prádlo šetrně v rukou. Vaší podprsence to prodlouží spoustu dní nošení. Elastická vlákna budou méně namáhaná, pračka je totiž opotřebí velmi rychle. Některé z vás preferují praní v pračce, a tak bychom doporučili umístit spodní prádlo do sáčku nebo koule na praní, zabrání nechtěnému zatržení či zasukování s jiným prádlem. A samozřejmě nezapomeňte nastavit pračku na delikátní program s vlažnou vodou do 30° – 40°C. Vše je přesně uvedeno na štítku každé podprsenky, viz prací symboly.
U vyztužených košíčků podprsenek je praní v rukou nezbytné pro udržení jejich tvaru. V pračce na ně působí váha dalšího prádla a košíčky se zdeformují, trpí tím i kostice! Proto perte v ruce.

washing-bras

NEPOUŽÍVEJTE SUŠIČKU NA PRÁDLO
Může vás lákat, jen tak hodit podprsenku do sušičky na prádlo, ale POZOR, mechanické sušení podprsenku vážně ničí! Sušičky na prádlo prosušují prádlo horkým vzduchem – to ničí nejen kostice ale i celkově vlákna, přestanou být elastické, obnosí se rychleji.
Raději podprsenku pověste na ramínko nebo jen rozložte na sušák. Nikdy ji neždímejte a nepřekrucujte, přebývající vodu odstraníte dvěma ručníky, kde podprsenku jemně vtlačíte pěstí do ručníků.

 

 

NEVĚŠTE JE ZA RAMÍNKA
Teď jsme vám poradili, že vysušíte podprsenku pověšením na věšák – ale ne tak zhurta.
Pověšením podprsenky za ramínka totiž dochází k natažení materiálu. Pak vlastně zjistíte, že ať přitahujete ramínka dál a dál, stále nesedí a jsou dlouhá.
Raději ji zavěste jejím středem přes ramínko, nebo ji jen tak nechte ležet třeba na prádelním koši.

 

how-to-wash-bras

 

RADA NA ZÁVĚR
Ať nakupujete novou podprsenku na každodenní nošení či na zvláštní příležitost, je vždy dobré zeptat se na názor i druhých. Víme, jak těžké může být najít dobře padnoucí podprsenku, pokud jste na to sama. Kdykoliv budete na vážkách a cítíte se nejistě ohledně velikosti či typu podprsenky, vyhledejte si obchod se spodním prádlem, který nabízí bra fitting, nebo se zeptejte stylistek spodního prádla na www.vip-pradlo.cz.