Ňadra, prsa, melouny apod…

Ženské poprsí se dá označit mnoha způsoby. Kromě ňader, prsou, prsíček či poněkud vulgárnějších koz jim především muži vymýšlejí nejrůznější názvy. Na internetu dokonce existuje stránka, na které je popsáno 262 pojmenování prsou.

Kromě samotného pojmenování si přezdívky vysloužily i různé velikosti prsou. Běžně v obchodech se setkáváme s velikostí košíčků A, B, C, D atd., ale to, odkud se toto označování vzalo, tuší jen málokdo. Jen tak mimochodem, zavedla jej v roce 1935 firma Warner Brother, která odkoupila první patent na podprsenku a později na něm vydělala mnohonásobně více, než jaká byla jeho kupní hodnota. Rozlišování košíčků totiž vedlo k tomu, že se začaly vyrábět různé velikosti, k dostání tak nebyla už jen jedna univerzální velikost. Dnes si ale na tomto základě lidová tvořivost vymyslela vlastní humorné pojmenování…

A jako angrešty
B jako bobule, brambor či broskve
C jako citróny, celer nebo cibule
D jako dýně
E jako eště větší (dýně)
F je buď fantastická dýně, nebo „fuj to jsem se lek!“
G označuje grepy
a H jako Halina.

Ale označování velikostí se nevztahuje jen na abecední pořadí, přirovnávány jsou často k lentilkám (u těch nejméně obdařených žen dokonce k lentilkám pod kobercem), pomerančům, melounům či medicinbalům pro extrémně vyvinuté dámy a slečny.
Ať už však své přednosti žena či její muž nazve jakkoliv, je nutné věnovat jim patřičnou péči a to nejlépe ve spolupráci obou pohlaví…

A nakonec ještě malý vtípek: Pán kupuje pro manželku podprsenku a neví její velikost, prodavačka se ptá – „Má je jako pomeranče?“ Odpověď zní- „Ne“ – „Tak jako grepy?“, ptá se znovu prodavačka. Pán odpoví – „Ne, spíš jak kokršpaněl uši.“