Novinky z veletrhu spodního prádla v Paříži

Říká se: “Paříž, město módy”, tak nikoho asi nepřekvapí, že právě zde se dvakrát do roka koná největší veletrh spodního prádla. Tento měsíc proběhl ve dnech 25. 1. – 27. 1. pod názvem Salon de la Lingerie Paris a jelikož není určen pro veřejnost, rozhodli jsme se Vám zprostředkovat vizuální zážitek alespoň pomocí reportáže.

Když se procházíte mezi stánky, máte pocit, že jste v podprsenkovém ráji. Výběr prádla zahrnuje klasické funkční modely, stahovací prádlo, módní kolekce, noční prádlo a župany a nechybí ani eroticky laděné kousky. Každý si zde snadno najde to svoje. Na slečny a dámy opravdu ženských tvarů je samozřejmě pamatováno také.

Spodní prádlo je součástí módního průmyslu a trendy na příští sezónu se určují právě zde. Jaké prádlo tedy bude in v roce 2014 a jaké novinky na nás budou číhat v obchodech?

Z barev převládají syté tóny zralých bobulí od malinových, přes fuchsiové až po všechny odstíny fialové. Jelikož jde o sezónu podzim/zima tradičně najdeme kolekce v červené, bordó a vínové barvě. Nadále frčí zářivě neonové barvičky, a to buď v kontrastních kombinacích, nebo je naopak neonový jen  základ, který doplňují barevně odlišné detaily.

Spodní prádlo se pomalu ale jistě stává součástí svrchního ošacení. Zdobená ramínka, prádlo s třpytivými kamínky v kombinaci s krajkou, výrazné zdobení, bohaté výšivky, mašle, potisky, květinové a kašmírové vzory, aztécké výšivky… počítá se s tím, že prádélko bude obdivovat také někdo jiný než jen jeho majitelka.

Ještě malá zmínka o kalhotkách: tanga jsou na ústupu, vedou brazilky šortky. Dále pak elegantní vysoké kalhotky, které sahají často až pod prsa. Máte-li dokonalý zadeček zkuste novinku: kalhotky s volánky. Velmi nás také zaujal nápad, kdy se kalhotky prodávají zabalené v malých krabičkách, které mají podobu bonbónků.

Chcete-li příští sezónu držet krok s módou, probuďte svoji fantazii, zapomeňte na bílou, černou, tělovou a pusťte do svých šuplíků s prádlem barvy, vzory, mašličky, krajky… již brzy se v naší nabídce dočkáte několika překrásných kolekcí v duchu trendů letošního roku!