Krok za krokem: Jak určit správnou velikost podprsenky

A – SPRÁVNÁ VELIKOST
Aby prádlo dobře sedlo je nezbytné znát svoji orientační velikost u konkrétní značky. Každý výrobce bohužel šije podle vlastních parametrů a tak se může snadno stát, že u různých značek můžete mít jinou velikost. Pokud práci se svinovacím metrem nezvládnete sama, pozvěte si na pomoc kamarádku nebo jiného pomocníka 🙂

Jak spravne merit velikost podprsenky 1 pod prsy1. Měření POD PRSY – změříme obvod hrudníku pod prsy, nejlépe při výdechu, obvod musí být pevný. Dbejte na to, aby metr nebyl na zádech prověšený, ale by šel kolem těla vodorovně a pevně hrudník obepínal. Od naměřeného čísla odečtěte 5-7 cm a zaokrouhlete na celé centimetry a máte zjištěný rozměr pod prsy – obvod (80, 85, 90….. cm). Např. naměříte si 87 cm, vyberte si podprsenku s obvodem 80 cm. Podprsenka musí jít zapnout pevně na poslední háček, protože každý obvod časem trošku povolí.

Je potřeba mít možnost stále kam dotahovat, aby byl obvod pěkně pevný. V opačném případě by držela váhu prsou ramínka, záda by se sunula nahoru, prsa by padala dolů a ze správné podprsenky by se stala ta „otravná“, kdy si musíte neustále něco upravovat a popotahovat 🙁 .

jak zmerit velikost podprsenky přes prsa2. Měření PŘES PRSA – pro získání správné míry se měříme v mírně vyztužené podprsence, nikdy bez ní. Svinovacím metrem obkroužíme hrudník přes prsa, tam, kde jsou nejplnější, tzn. přes bradavky. Metr musí být opět přiložen vodorovně bez jeho prověšení na zádech, stůjte rovně, s rukama volně podél těla. Tuto míru určujeme naopak v nádechu, lepší je mít košíček o kapku větší – v období menstruace se prsa většinou trošku zvětší a pak by mohla být podprsenka malá.

Dle tohoto rozměru správně určíte orientační velikost košíčku. Po důkladném změření a zapsání naměřených hodnot (nezapomeňte si od naměřeného obvodu POD PRSY odečíst 5–7 cm, aby byl dostatečně pevný) si ve velikostní tabulce příslušné značky najdeme svoji orientační velikost.

B – VÝBĚR PRÁDLA
Naměřeno máme a přichází ta lepší část, vybrat prádlo 🙂 . Je potřeba si říct, jakou podprsenku vlastně hledáte. Má být vyztužená, jen s kosticí, bez kostice, push up? Hodně otevřená, nebo naopak uzavřenější? K jakému účelu si podprsenku pořizujete? Má být na sport, nebo má dělat krásný dekolt do společenských šatů? Jakou barvu hledáte? Fantasy Italia má všechno prádlo až do velkých velikostí.

RitzyPanache sport 3Charlote_Fialova

C. ZÁSILKA DORAZÍ…. CO DÁL
V první řadě si obsah balíčku pořádně prohlédneme, překontrolujeme dodané zboží a velikost podle naší objednávky a pokud je vše v pořádku, můžeme se vrhnout na zkoušení. A jak správně podprsenku nasadit?

Screen Shot 10-20-14 at 02.43 PMKrok 1 – Nasaďte si nejdříve ramínka podprsenky na vaše ramena.

Screen Shot 10-20-14 at 02.44 PMKrok 2 – V mírném předklonu urovnejte prsa do košíčků a až potom zapněte háčky. Při prvním zkoušení zapínejte podprsenku hned na první řadu.

Pokud se Vám krok 2 nedaří, nevadí, vrátíme se na začátek a podprsenku přetočíme zapínáním na bříško a nejdříve podprsenku zapněte a následně otočte zapínám na záda. A opět v mírném předklonu vložíme prsa do košíčků a nasadíme ramínka.

Screen Shot 10-20-14 at 02.44 PM 001Krok 3 – a teď je čas na urovnání prsou do košíčku. Vezměte prso shora a upravte si kostice tak aby nikde nebyl cítit žádný tlak. Překontrolujte i zapínání podprsenky, to má být ve vododorovné poloze.

Screen Shot 10-20-14 at 02.44 PM 002Krok 4 – a je tu poslední krok – úprava ramínek. Na to se velmi často zapomíná, ramínka nemají padat ani se zařezávat, takové vodítko jak mají ramínka nejlépe sedět je, že se vám mají vejít pod ně dva prsty.

Podprsenku máme oblečenou, prsa jsou hezky srovnaná v košíčcích a je potřeba zkontrolovat základní body:

tips-for-a-fab-fit21. Obvod – měl by být dostatečně pevný už při zapnutí na první háčky. Každý materiál časem trošku povolí a je potřeba mít kam obvod utahovat. Správný obvod poznáte tak, že by jste pod něj bez potíží měla zasunout 2 prsty, ne víc. Je lepší zvolit obvod těsnější, aby podprsenka mohla plnit svou podpůrnou funkci. Správně by totiž 80 % váhy prsou měl držet pevný obvod a 20% zajišťují ramínka. Pokud tomu tak není, prsa padají gravitací dolů, obvod se vzadu sune nahoru a veškerá váha prsou tak přechází na ramena. Spousta žen si pak stěžuje na bolest hlavy, šíje, zádových svalů.

2. Hloubka košíčku – určitě znáte efekt „dvojitého prsa“. Když nemáte v košíčku dostatek místa, prsa vám začnou přetékat ven. Okraj podprsenky pak prso “ přepůlí“ a pod oblečením to nevypadá zrovna pěkně. V tomto případě doporučujeme větší velikost košíčku.

tips-for-a-fab-fit43. Šířka kostice – kostice by měla lemovat prso a končit na úrovni podpažní jamky. Měla by celé prso obejmout, v žádném případě se do něj zarývat či způsobovat odřeniny a otlaky na prsní tkáni. V dlouhodobějším horizontu by to mohlo mít nepříjemný dopad na zdraví ženy.

4. Ramínka – ramínka se nesmí zařezávat ani z ramen padat dolů. Padání ramínek se dá zamezit buď jejich utažením nebo svorkou, která ramínka vzadu spojí. Pokud se ramínka zařezávají, znamená to, že je obvod příliš velký a váhu prsou drží právě ramínka podprsenky. Je tips-for-a-fab-fit3potřeba zvolit pevný obvod – přenést váhu na obvod a pokud jste majitelkou většího poprsí, je dobré zvolit ramínka širší, případně použít speciální polštářky pod ramínka. Jestliže cítíte bolest, zkontrolujte, zda nejsou ramínka utažena až příliš, když tak povolte.

A přichází poslední fáze – v podprsence nebudete jen stát, ale budete v ní provádět běžné činnosti, takže neváhejte a zvedněte ruce, zavažte si boty, popoběhněte, poskočte si. Také se v podprsence posaďte a prověřte, že Vás příliš neškrtí, vsedě se nám obvod zdá těsnější a řada žen má sedavé zaměstnání, proto je nutné i toto prověřit.

Jak si správně sama vyzkoušet tu správnou podprsenku najdete na tomto krátkém videu ZDE.

A proč nakupovat na eshopu Fantasy Italia – www.vip-pradlo.cz?
– v klidu a pohodlí si můžete zboží prohlédnout a vybrat
– nabízí velký výběr velikostí, střihů, značek na jednom místě
– máte k dispozici kvalitní servis a odborné poradenství, v poradně rádi zodpoví Vaše dotazy
– většina zboží je skladem s dodací lhůtou do 2 pracovních dnů
– perfektní střihy, kvalitní materiály, klasické modely i módní novinky v široké velikostní škále
– jistota vrácení peněz

A pokud by jste si ani teď nevěděla rady, zavolejte nebo napište do poradny vip-pradla.cz. Rádi Vám s výběrem pomůžou. Je možné zaslat i své foto v podprsence, kterou již nosíte. Může to být nápomocné hlavně v určení správného střihu.

Pokud podprsenka ve všech bodech obstála a líbí se Vám, máte vyhráno, našla jste ten pravý kousek.