Výběr plavek podle barevné typologie

Toužíte si vybrat plavky pro tuto sezónu? Abyste v nich vyzařovala sebevědomí, radost a energii, potřebujete znát správnou barvu a odstín. Tápete ve výběru? Pomůžeme vám objevit váš typ pleti a blýsknout se!

Ceské_plavky_Fantasy_Gioia_2019_2Pleť dělíme do čtyřech kategorií. Jarní, letní, podzimní a zimní. Jarní a podzimní se řadí mezi teplé odstíny, letní a zimní mezi studené. Někdy se může stát, že zapadnete do dvou kategorií. Není třeba panikařit, je to zcela normální. V takovém případě je jen třeba více zkoušet, který odstín je pro vás vhodnější.

Jarní typ
Vyznačuje se blond až světle hnědými vlasy. Pleť bývá světlá a pihatá se sklony k růžovění, velmi dobře se opaluje. Jarní typ mívá modré, modrozelené nebo šedozelené oči. Rty jsou přirozeně světle růžové.

Jarní typy by se měly vyhnout světlým nevýrazným barvám. Kvůli přirozené bledosti jejich kůže a světlým vlasům by plavky nedostaly šanci vyniknout, a to by byla škoda. Na druhou stranu ani vyloženě křiklavé svítivé tóny nejsou ideální. Například zářivá růžová nebo červená způsobí nudný a unavený vzhled. Černá je nepřijatelná, protože přidává na věku. Příhodnými se jeví barvy prozářené sluncem. Počítá se sem svěží zelená, zářivá lososová a meruňková nebo výrazná sluníčková. Nejtmavší přípustný odstín je námořnická modř.

Letní typ
Letní typ oplývá bledou pletí, avšak v chladu získává namodralý podtón. Opálení je čistě individuální. Někdo se opálí snadno, někdo nikoli. Rty mají sinalý nádech do růžova. Oči nositelek léta mohou být hnědé, oříškové, tmavě modré nebo šedivé. Vlasy se pohybují v tónech od hnědé po blond. Nikdy nebývají tmavé. Mezi nelichotivé odstíny spadá žlutá, hnědá, černá a zářivě bílá.

Plavky_Fantasy_2019_3Nepůsobí dobře a popírá všechny přednosti nositelky. Letní typ vynikne v šedivé, modré s odstínem do šeda, růžové, bordó nebo lila. Pokud se jedná o světlé barvy, základem je mléčný nebo růžový podtón.

Podzimní typ
Podzimní typ se pyšní sytě béžovou nebo broskvovou pletí. Téměř se neopaluje a i během parného léta zůstává pokožka neměnná. Oči mají zelenou, tyrkysovou, modrou nebo oříškovou barvu. Rty jsou sytě červené. Vlasy se vyznačují ohnivými a hnědými odstíny.

Podzimní typ má výhodu takřka neomezeného výběru barev. Nejvíce však zazáří v zemitých barvách, zelené, šedivé, kukuřičné žluté nebo v cihlové červené. Opatrnost doporučujeme jen u modrých a růžových odstínů.

Zimní typ
Má bělostnou pleť, která se však na slunci snadno opaluje a to až do olivových odstínů. Nositelky zimy mají černé nebo tmavě hnědé vlasy. Oči jsou temně hnědé, černé nebo modré. Rty bývají červené s modrým podtónem.

Zimní typ se nenajde v zářivých zelených, růžových a oranžových odstínech. Dokonalý vzhled podtrhávají tmavé tóny. Šedá, černá, červená nebo i modrá. Skvělou volbou je i prostá sněhobílá barva. Více na www.vip-pradlo.cz