Recenze na Curvy Kate Roxie

Screen Shot 10-09-14 at 01.25 PM 001Základní informace
Značka: Curvy Kate
Model: Roxie Night/Silver
Velikost: 32DD
Pořízení: září 2014
Délka nenataženého obvodu: 66cm

V poslední recenzi na Parfait Casey jsem se zmínila, že jsem si ze skladu spodního prádla firmy Fantasy Italia ve Strážnici přivezla i jednu podprsenku Curvy Kate. Dnes si tedy na ni můžete přečíst recenzi. V době, kdy jsem byla ve Strážnici na návštěvě, ještě nebyla k dispozici celá nabídka velikostí na další sezonu, ale vždy pouze jeden vzorek od každého modelu v jedné velikosti. U většiny to byla velikost 32F, ale u dvou modelů 32DD. Tak jsem dostala na vyzkoušení i tyhle dva modely. Byla to Love Struck a právě Roxie. Obě mají
stejný střih, ale u Love Struck mi vadilo, že se krajka na okraji košíčků mírně rýsuje pod tričkem. Jinak ale seděla stejně dobře jako Roxie. No, a protože mi Roxie tak dobře sedla, tak jsem nakonec na recenzi dostala kromě Parfait Casey i tu.

Screen Shot 10-09-14 at 01.25 PM 002Vzhled
Na vzhledu mě asi nejvíce zaujalo spojení dvou barev a to stříbrné a tmavě modré. Po delším zkoumání jsem si všimla, že se na prádle nevyskytuje jen jeden odstín modré, ale dokonce dva. Nejsem si ale jistá, jestli to půjde z fotky poznat. Když jsem soupravu viděla poprvé, tak mě hned napadlo, jestli se ta modrá barva při praní nezapustí do té světlé, ale nestalo se tak. Bylo by asi docela hloupé, kdyby byla stříbrná část z materiálu, který se může zabarvit.

Košíčky podprsenky mají spodní vrstvu stříbrnou a přes tu jsou přetaženy dva druhy modré látky. Ve spodní části košíčků je to spíše taková síťovina a v horní části krajka, která přečuhuje (jaké je správné české slovo? 🙂 ) ještě asi o 0,5 cm. Naštěstí je krajka hodně přiléhavá, takže se nerýsuje pod tričkem. Naopak mi přijde, že se díky této krajce ani nerýsuje okraj košíčku, že jej krajka jakoby zahladí. Každá z modrých látek na košíčcích má trochu jiný odstín. Spodní je trochu více zářivější a horní je tmavě modrá. Obvod podprsenky je z modré síťoviny a odstín spíše odpovídá krajce na okraji košíčků. Uprostřed mezi košíčky je pak obvyklá mašlička. U Roxie je dvojitá z modré a bílé látky.

Na kalhotkách je použit stejný materiál jako na podprsence. Zadní díl je průhledná síťka stejná jako na obvodu podprsenky. Vepředu je pak trojúhelník stříbrného materiálu a přes něj modrá látka stejná jako na spodní části košíčků. Okraje jsou pak z tmavě modré krajky. Ze stejné krajky je pak i na zadním díle malý trojúhelník. Vepředu opět nechybí mašlička, která je stejná jako na podprsence.

Složení podprsenky je 56% polyamid, 27% polyester a 17% elastan. U kalhotek to pak mají rozděleno na tři části. Krajka je z 89% polyamid a z 11% elastan. Síťovina (na cedulce anglicky mesh) je z 92% polyamid a z 8% elastan. A pak samozřejmě čistě bavlněný klínek.

Konstrukce a střih
Podprsenka je střihu padded plunge, to znamená vyztužená a s nízkým středem. Tohoto střihu zatím žádnou nemám, tak nemám s čím porovnávat. Obecně se po podprsenkách s nízkým středem až tak nedívám, radši mám balkonetky nebo half-cup, které mají vyšší střed. Jediné, s čím bych mohla srovnávat, jsou moulded plunge Parfait Casey a Freya Deco, které mají také nízký střed, ale lisované košíčky.
Košíček Roxie je ze čtyř částí a má 3 švy – dva vertikální a jeden horizontální. Myslela jsem si, že stejný/podobný střih má Desire a mívala Elegance a Tempt Me, ale není tomu tak. Tyto mají/měly košíčky ušity ze 3 částí.

O Curvy Kate jsem vždycky slyšela jako o značce, která používá hodně široké kostice. To a rýsující se krajka pod tričkem mě vždycky odradily od koupě. Bylo proto pro mě velkým překvapením, když jsem zjistila, že mi Roxie sedí. A nejen, že mi sedí, ona je dokonce i hodně pohodlná. Asi budu muset dát Curvy Kate novou šanci.

kalhotky-curvy-kate-roxie-2303Co se týče kostic, tak jsem pořád nepřišla na to, jak je mám přesně popsat. Nemůžu říct, že jsou ani úzké ani příliš široké. Možná bych jen napsala, že jsou hodně mělké. Mají tvar docela otevřeného písmene U, ale nejsou vysoké, ani v podpaží ani uprostřed na hrudníku. Řekla bych, že to, že jsou v podpaží tak nízké, dělá Roxie pro mě velmi pohodlnou. Kdyby byly kostice vyšší, byly by pro mě moc široké.
S nízkými kostice souvisí i to, že obvod není příliš široký, což je pro mě většinou nevýhoda, ale tady mi to nevadí.

Mám pocit, že Roxie má spoustu vlastností, které na podprsenkách nemám ráda, ale nějak jsou tady udělané tak, že mi vůbec nevadí, naopak dělají podprsenku velmi pohodlnou. Podle reálných fotek bych si Roxie asi nikdy nekoupila, protože by mi přišlo, že mi nemůže sedět. A ona, ejhle, sedí. Škoda, že je pořád tak málo kamenných obchodů, kde člověk koupí pořádné prádlo. Protože kdyby byly, tak bych podle recenzí na internetu neopomíjela prádlo, které by mi ve skutečnosti mohlo sedět.

Co se týče kalhotek, tak jsou docela vysoké a nejsou příliš vykrojené, skoro bych řekla, že jsou to short, ale ne úplně klasické. Na nošení jsou pohodlné, krajka nikde neškrábe. Jen je pro mě nezvyk, že mají zadní díl hodně průhledný 🙂


Pohodlnost

Jak už jsem zmínila, tak jsem u podprsenky velmi překvapená, že je mi tak pohodlná. Měla jsem ji poprvé na sobě hned na celý den a nevěděla jsem o ní. Možná je to tedy i trochu volnějším obvodem, protože ji mám v 32DD místo ve své obvyklé 30E. Kdybych ji teď kupovala znovu třeba v jiné barvě, tak už bych si asi vzala obvyklou 30E.

Závěrečné hodnocení
Vzhled: 5/5
Pohodlnost: 5/5
Provedení: 4/5

Nakonec bych ještě chtěla zmínit, že kromě podprsenky se také vyrábí košilka Roxie, která má košíčky a klasické zapínání jako podprsenka. Úplně na závěr bych dodala, že je pro mě Roxie velkým překvapením a že mě určitě tato zkušenost donutí více koukat po značce Curvy Kate a po střizích podobných střihu Roxie.

Jak se vám Roxie líbí? A jaké máte obecně zkušenosti s Curvy Kate? Sedí vám jejich prádlo? A jak se vám líbí? Mně se totiž vyztužené podprsenky od Curvy Kate líbí hodně.

Screen Shot 10-09-14 at 01.24 PM 002Screen Shot 10-09-14 at 01.24 PM 001